بهترین مقالات آموزش عکاسی و نورپردازی

در این مجموعه از مقالات تلاش شده تا از ابتدایی‌ترین مباحث عکاسی تا مباحث پیشرفته تر در قالب توضیحات متنی، تصاویر و دیاگرام‌ها و حتی ویدئوهای آموزشی به صورت رایگان منتشر می‌شود تا سطح دانش هنر عکاسی را در کشور افزایش دهیم.

ترکیب‌بندی در عکاسی
ترکیب‌بندی دانستن ترکیب بندی یکی از مهمترین دانشی است که هر عکاس باید زمان عکاسی مدنظر داشته باشد اگر دانش ترکیب بندی را ندانید با داشتن بهترین و گران ترین دوربین ها هم نمی توان عکس خوب ثبت کرد. در این فصل با انواع ترکیب‌بندی در عکاسی آشنا خواهید شد.
یکشنبه، 23 آبان 1400 - 20:52
ثبت تصویر بر روی سنسور
برای ثبت تصویر در دوربین نیاز به سنسور است.برای ثبت تصویر در دوربین نیاز به سنسور است. هر چه سنسورهای دوربین بزرگتر باشد تعداد پیکسل های آن بیشتر است بنابراین تصویر با کیفیت بهتری ثبت می‌شود. در این فصل با انواع سنسورهای آشنا خواهید شد.
یکشنبه، 23 آبان 1400 - 19:43
درک مفهوم نور در عکاسی
با درک بهتر نور، شرایط روشنایی رایج ، ترکیب نورها ، رنگ، دما ، تراز سفیدی، کلوین و نحوه صحیح استفاده از نورها می توان عکس های خوب و خلاقانه ای را ثبت کرد.
یکشنبه، 23 آبان 1400 - 18:43
آشنایی با انواع لنزهای دوربین عکاسی و کاربرد هر لنز برای سوژه‌های مختلف
لنز بخش مهمی از دوربین است. در این مقاله با انواع لنزهای دوربین و کاربرد آن در عکاسی آشنا خواهید شد. با توجه نوع دوربین و کاربرد لنز می توان نوع لنز مورد نیاز را برای عکاسی استفاده کرد.
شنبه، 22 آبان 1400 - 20:55
خلاقیت ثبت تصویر در حالت ‌دستی Manual
با تغییرات و تنظیمات دیافراگم و سرعت شاتر و نوردهی مناسب می توان عکس های متنوع و خلاقانه ای با تکنیک های مختلف ثبت کرد. در این فصل با تکنیک های مختلف در تنظیمات دستی دوربین برای رسیدن به عکس‌های خلاقانه آشنا خواهید شد.
جمعه، 21 آبان 1400 - 23:17
عمق میدان در عکاسی چیست و چه طور با دیافراگم در کنترل شما است؟
برای کنترل عمق میدان از دیافراگم استفاده می‌کنیم. عمق میدان به مقدار تصویری که در فوکوس است - از جلو به عقب اشاره دارد.عمق میدان کم به این معنی است که تنها بخشی از تصویر در فوکوس خواهد بود. بقیه تصویر تار خواهد شد.عمق میدان زیاد به این معنی است که بخ...
جمعه، 21 آبان 1400 - 20:57
آشنایی با فوکوس دوربین عکاسی
برای ثبت عکسی با وضوح بالا نیاز به دانستن تنظیمات فوکوس دوربین می‌باشد.در این مقاله با انواع تنظیمات فوکوس دوربین آشنا خواهید شد. تا قبل از ثبت عکس بتوانید با توجه به سوژه مورد نظر که ثابت یا متحرک باشند فوکوس دوربین را تنظیم کنید و عکس‌هایی با وضوح ...
دوشنبه، 17 آبان 1400 - 17:21
تنظیمات سرعت شاتر برای عکاسی خلاقانه
با تغییر سرعت شاتر که یکی از سه ضلع مثلت نوردهی است می‌توان تکنیک‌های مختلفی را عکس‌های خلاقانه اجرا کرد که با یادگیری هر یک از این تکنیک‌ها می‌توانید عکاس‌های زیبایی را خلق کنید.
دوشنبه، 17 آبان 1400 - 14:47
اکسپوژر یا نورسنجی در عکاسی چیست؟
اکسپوژر یا تکنیک نوردهی، میزان تاریکی یا روشنایی تصویر می‌باشد. عوامل موثر در اکسپوژر تصویر تنظیمات ۱. سرعت شاتر، ۲. دیافراگم، ۳. ایزو
یکشنبه، 16 آبان 1400 - 13:57
۶ اصل ضروری در ثبت عکس که هر عکاسی باید بداند
شش اصلی که پیش از عکاسی باید بدانید! بدون دانستن یا بدون رعایت این اصول، عکاسی شما نتیجه مطلوب و ایده‌آلی نخواهد داد. این مقاله کوتاه را بخوانید تا ببینید درست حدس زدید یا نه؟!
یکشنبه، 16 آبان 1400 - 10:03

نحوه به روز رسانی مقالات آموزشی عکاسی و نورپردازی

این وب سایت به صورت مداوم در حال به روز رسانی است. بارگذاری مقالات آموزشی نیز از این امر مستثنا نیست و به تدریج در موضوعات و دسته بندی های آموزشی مختلف، مطالب جدید به روز می‌شود.

  • برو بالا